آمبولانس هوایی خصوصی با تجهیزات پزشکی کامل

آمبولانس هوایی خصوصی با تجهیزات پزشکی کامل

تجهیزات پزشکی

در چه مواقعی نیاز به آمبولانس هوایی داریم؟ آمبولانس هوایی چه مزیت‌ ها و ویژگی‌ هایی در مقایسه با آمبولانس‌ های زمینی دارند؟ گاهی مواقع شرایط اضطراری و حاد برای مصدوم یا بیمار به وجود می‌ آید که در این حالت وجود یک آمبولانس زمینی نمی‌ تواند کارساز باشد و به دلایل متعددی ما نیاز داریم از بخش آمبولانس هوایی استفاده کنیم، چون علاوه بر آن که این آمبولانس‌ ها در مدت زمان اندکی به محل اعزام می‌ شوند، ویژگی‌ ها و شرایطی نیز دارند که برتری آن ها به آمبولانس‌ های زمینی را نشان می‌ دهد و همین ویژگی‌ ها موجب شده است که برای شرایط حادتر گزینه های مناسب‌ تری نسبت به انواع آمبولانس‌ های زمینی باشند. در این مقاله آمبولانس هوایی خصوصی با تجهیزات پزشکی کامل را بررسی می‌ کنیم.

معرفی آمبولانس هوایی با تجهیزات پزشکی

گفتیم که گاهی اوقات شرایطی پیش می‌ آید که استفاده از آمبولانس زمینی مناسب نیست و ما نیاز داریم بیمار یا مصدوم خود را از طریق آمبولانس هوایی به مراکز درمانی اعزام کنیم، چون آمبولانس هوایی مزیت‌ ها و ویژگی‌ های قابل توجهی در مقایسه با آمبولانس‌ های زمینی دارد و برای مواقع خاص و شرایط بحرانی در نظر گرفته می‌ شود. از جمله شرایطی که ایجاب می‌ کند آمبولانس هوایی را به جای آمبولانس زمینی انتخاب کنیم. در واقع این آمبولانس‌ ها بیش تر برای مواقع بحرانی در نظر گرفته می‌ شوند، پس اگر در مواقعی نیاز به آمبولانس پیدا کردید، سعی کنید ابتدا به وضعیت مصدوم یا بیمار خود توجه داشته باشید و مطابق با آن آمبولانس زمینی یا هوایی را درخواست کنید. از مهم ترین شرایطی که جهت درخواست آمبولانس هوایی مطرح می‌ شود، موارد زیر هستند:

  1. در مناطق صعب العبور

گاهی اوقات بیمار یا مصدوم ما در منطقه صعب العبور قرار دارد، یعنی مکانی که در آن جا امکان حضور آمبولانس زمینی وجود ندارد و یا تا رسیدن آمبولانس به آن جا مدت زمان زیادی را نیاز داریم. در این حالت باید درخواست آمبولانس هوایی داشته باشیم، حتی گاهی اوقات به ویژه در شرایط حاد که بیمار یا مصدوم در معرض خطر جانی قرار گرفته است، نیاز است که آمبولانس هوایی خصوصی با تجهیزات پزشکی کامل به محل اعزام شود. به این ترتیب میزان آسیبی که به بیمار وارد شده است به حداقل می‌ رسد، چون آمبولانس هوایی می‌ تواند در مدت زمان اندکی مصدوم یا بیمار را به مراکز درمانی منتقل کند.

  1. در شرایط بحرانی و حاد

گاهی شرایط بحرانی و حاد مانند زلزله‌، سیل، آتش سوزی و غیره به وجود می‌ آید که مصدوم دچار صدمات بسیار شدید و جدی می‌ شود یا گاهی نیز بیمار ما در وضعیت جسمی مناسبی نیست، مانند بیماران تنفسی، بیماران قلبی _ عروقی و غیره. به این ترتیب آمبولانس زمینی کارایی ندارد، چون مدت زمانی که باید بیمار را از مرکز حادثه به مرکز درمانی انتقال دهد، طولانی خواهد شد و در این حالت ممکن است بیمار یا مصدوم دچار مشکلات بیش تری شود. در چنین مواقعی آمبولانس خصوصی هوایی کارسازتر است، به ویژه اگر شرایط بسیار بحرانی باشد، موضوع را به کادر آمبولانس اطلاع دهید تا حتماً پزشکی به همراه آن ها به محل اعزام شود که به بیمار یا مصدوم شما کمک می‌ کند در شرایط و وضعیت بهتری قرار بگیرد تا به بیمارستان برسد.

آمبولانس هوایی خصوصی با تجهیزات پزشکی کامل

پیشنهاد مطالعه: مقاله آمبولانس هوایی

نتیجه‌ گیری

در این مقاله آمبولانس هوایی خصوصی با تجهیزات پزشکی کامل را بررسی کردیم. دلایل مهمی را برای درخواست آمبولانس خصوصی هوایی ذکر کردیم که با توجه به آن ها می‌ توان تشخیص داد وجود آمبولانس خصوصی هوایی در برخی از شرایط ضروری‌ تر از آمبولانس زمینی است، بنابراین پیش از آن که درخواست آمبولانس داشته باشید، ابتدا باید وضعیت مصدوم یا بیمار را بسنجید و با توجه به این وضعیت درخواست آمبولانس خصوصی هوایی یا زمینی داشته باشید. چون آمبولانس هوایی بیش تر برای مواقع حاد و بسیار بحرانی اعزام می‌ شود تا بتواند بیمار را در وضعیت بهتر و مدت زمان کم تری به بیمارستان منتقل کند که گاهی یک پزشک متخصص نیز همراه با آمبولانس هوایی به محل مورد نظر اعزام می‌ شود. قابل ذکر است که اورژانس هوایی کاربردهای دیگزی هم دارد که شامل: انتقال فرآورده های خونی، انتقال اعضایی که قابل پیوند دادن باشند و نیز انتقال تجهیزات پزشکی  است. در سایت آمبولانس خصوصی آرمان خصوصی بیش تر با شرایط اعزام آمبولانس هوایی خصوصی با تجهیزات پزشکی کامل آشنا شوید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۹ از ۵
از مجموع ۱۳ رای

آخرین مطالب

مرگ مغزی

مرگ مغزی چیست؟ آیا تاکنون واژه مرگ مغزی را شنیده‌اید؟ مرگ مغزی از شایع‌ترین دلایل

ادامه مطلب