چرا آمبولانس خصوصی به تفسیر 

۱-آمبولانس خصوصی طبق درخواست همراه بیمار موظف به انتقال بیمار به بیمارستان یا مراکز درمانی درخواستی میباشد البته با هماهنگی و کسب اجازه از سوپروایزر یا پزشک معالج بیمارستان مربوطه .
گاها همراه بیمار یا شخص بیمار حاضر به بستری یا انتقال به بیمارستان دولتی توسط آمبولانس دولتی نشده و خواستار بستری یا انتقال به بیمارستان های خصوصی می باشد و از همین جهت انتقال بیمار توسط آمبولانس خصوصی صورت می گیرد :
حال بابت انتقال و جابجائی ، آمبولانس خصوصی موظف به هماهنگی با بیمارستان مربوطه می باشد که از طریق پزشک مسئول فنی مرکز بیمارستان مربوطه ( سوپروایزر یا پزشک اورژانس بیمارستان ) طبق ارسال شرح حال بیمار هماهنگی انجام و از وضعیت تخت خالی و سانتر بیماری مربوطه و بیمه درمانی بیمار آگاهی کامل پیدا کرده و به بیمار یا همراه بیمار اطلاع رسانی کند که برای اقدام به انتقال و بستری تصمیم گیری کنند .
( هدف اصلی ) رایت و سر درگم نشدن بیمار و همراهان بیمار جهت پذیرش و بستری بیمار و انجام شدن هرچه سریعتر کارها می باشد . با این کار هم بیمارستان مربوطه از شرح حال بیمار مطلع می باشد و هم بیمار بعد از انتقال به مشکل های هماهنگی و بستری از لحاظ بیمه – ودیعه پذیرشی و یا داشتن تخت بستری برخورد نمی کند .
۲- آمبولانس خصوصی برای حمل و انتقال بیمار از تهران به شهرستانها و از شهرستانها به تهران دارای تمام تجهیزات و امکانات کافی و معقول می باشد .
بیماران انتقالی معمولا به چند دسته تقسیم می شوند :
– بیماران فوق بدحال یا کد دار که احتیاج به تجهیزات ICU یا CCU دارند که از بیمارستان به بیمارستان دیگر انتقال داده می شوند .
– بیماران مشکوک به عوارض مغزی و قلبی یا تصادف ( تروما ) که گاها برای انتقال مستلزم به تجهیزات ICU یا CCU می باشند تا در صورت لزوم استفاده شود .
– بیماران ترخیصی که نیازی به تجهیزات ندارند .
– بیماران فوق بدحال یا کددار :
معمولا به بیمارانی که از لحاظ سطح هوشیاری بسیار پایین بوده و برای انتقال حتما باید از تجهیزات و دستگاه های مجهز به کد ( لوازم احیا ) استفاده شود .
اعم از ونتیلاتور – دیسی شوک – دستگاه فشار سنج – اکسیژن – کیف احیا با تمام تجهیزات و داروهای احیا – ساکشن و خصوصا پرستار ICU کار مسلط به انجام کار در داخل آمبولانس برای انتقال بیمار باشد .
– بیماران مشکوک به عوارض مغزی یا قلبی یا تروما ( تصادف )
بیماران مغزی یا قلبی معمولا به بیمارانی گفته می شود که در منازل شخصی خود دچار حمله های بیماری می شوند و عارضه های موجود نشان از کم کای مغزی یا قلبی را دارد که سریعا به پزشک اطلاع رسانی شده و طبق دستورات و اوردر پزشک به بیمارستان یا نزدیک ترین بیمارستان انتقال داده می شوند .
یک سری افراد هم در منزل یا محل کار خود دچار تروما یا شکستی و در رفتگی استخوانها یا مفاصل می شوند که اگر نیاز به بیمارستان های خصوصی یا دولتی داشته باشند با هماهنگی با بیمارستان و پزشک مربوطه انتقال داده می شوند .
انتقال چنین بیمارانی حتما باید با آمبولانس کد باشد و تجهیزات کد با ICU و CCU کنار بیمار در داخل آمبولانس بوده که در صورت نیاز استفاده شود .
– بیماران ترخیصی که نیاز به تجهیزات ندارند معمولا توسط آمبولانس های تیپ A جابجا می شوند ، البته چنین بیمارانی نسبت به بیماری که داشته اند در حین انتقال از لوازم و تجهیزات مربوطه برای حمل و جابجایی استفاده می شود که بیمار احساس آرامش و راحتی داشته باشد .
لوازم و تجهیزات جابجایی عبارتند از برانکارد چند منظوره – چیر استریچر – اسکوپ و لوازم اکسیژن تراپی برای بیمار می باشد .
۳- آمبولانس های خصوصی جهت اعزام نوزادان تازه متولد شده و یا نارس دارای تجهیزات بروز نقل و انتقال اعم از دستگاه انکوباتور و ونتیلاتور و یا پالس اکسیمتر نوزاد می باشد که جزو لوازم اولیه و اصلی انتقال است .
معمئلا هماهنگی ها و دستور جابجایی نوزاد توسط بیمارستان مبدا با بیمارستان مقصد انجام می شود و بخاطر شرایط حساس نوزاد پزشکان مربوطه هماهنگ کرده و وظیفه انتقال را به آمبولانس فوق کد یعنی تیپ C می دهند که با امکانات مناسب نوزاد بیمار را به نحو احسن انتقال دهند .
۴- اعزام و انتقال بیماران اعصاب و روان و یا معتاد به مصرف مواد مخدر توسط آمبولانس خصوصی :
چنین بیمارانی توسط نیروهای کارکرده و آموزش دیده جهت انتقال و جابجائی بدون درگیری فیزیکی توسط گفتار و تزریق دارو انجام می شود که موجبات آرامش و حفظ شئونات از لحاظ ساکنین ساختمان یا آپارتمان فراهم شود و بیمار بصورت سکوت و بدون سرو صدا انتقال داده شود .
آمبولانس مخصوص بیماران اعصاب و روان تیپ A و دارای داروهای آرامبخش و پرسنلی کار بلد و متعهد نسبت به بیماران اعصاب و روان اعم از خانم و آقا می باشند .
۵- آمبولانس خصوصی جهت همکاری و خدمات رسانی به تمامی مراکز اداری و خدماتی یا ورزشی آماده می باشد و برای عقد قرارداد جهت استقرار آمبولانس به همراه پرستار آمادگی لازم را دارد .
۶- آمبولانس خصوصی برای رفاه حال هم وطنان و همشهریان عزیز و گرانقدر آماده خدمات دهی در هر ساعت از شبانه روز بصورت اورژانسی می باشد و از تمام توان خود استفاده کرده تا بتواند هر چه بهتر کار افراد نیازمند به اورژانس را انجام دهد .

و من الله توفیق
اللهم صل علی محمد و آل محمد
درود بر روان پاک رهبر معظم انقلاب