[av_one_full first min_height=” vertical_alignment=’av-align-top’ space=” margin=’0px’ margin_sync=’true’ row_boxshadow_color=” row_boxshadow_width=’10’ link=” linktarget=” link_hover=” title_attr=” alt_attr=” padding=’0px’ padding_sync=’true’ highlight_size=’1.1′ border=” border_color=” radius=’0px’ radius_sync=’true’ column_boxshadow_color=” column_boxshadow_width=’10’ background=’bg_color’ background_color=” background_gradient_color1=” background_gradient_color2=” background_gradient_direction=’vertical’ src=” attachment=” attachment_size=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=’left-to-right’ mobile_breaking=” mobile_display=” av_uid=’av-ke4n5nbr’ id=” custom_class=”]
[av_image src=’http://www.armansos.com/wp-content/uploads/2020/08/icu-ccu.jpg’ attachment=’80’ attachment_size=’full’ align=’center’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ copyright=” animation=’no-animation’ av_uid=’av-31j1′ id=” custom_class=” admin_preview_bg=”][/av_image]
[/av_one_full]

[av_one_full first min_height=” vertical_alignment=’av-align-top’ space=” margin=’0px’ margin_sync=’true’ row_boxshadow_color=” row_boxshadow_width=’10’ link=” linktarget=” link_hover=” title_attr=” alt_attr=” padding=’0px’ padding_sync=’true’ highlight_size=’1.1′ border=” border_color=” radius=’0px’ radius_sync=’true’ column_boxshadow_color=” column_boxshadow_width=’10’ background=’bg_color’ background_color=” background_gradient_color1=” background_gradient_color2=” background_gradient_direction=’vertical’ src=” attachment=” attachment_size=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=’right-to-left’ mobile_breaking=” mobile_display=” av_uid=’av-ke4n5nbr’ id=” custom_class=”]

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-ke4n73gm’ id=” custom_class=” admin_preview_bg=”]

آمبولانس I.C.U

معرفی آمبولانس I.C.U

از ورود آمبولانس خصوصی ICU – CCU به ایران تقریبا ۲۰ سالی می گذرد، تا پیش از آن برای نقل و انتقال بیماران آمبولانس های مجهزی که برای مراقبت های ویژه و I.C.U ساخته شده باشد وجود نداشت.اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی خصوصا در عرصه ی پزشکی و تجهیزات آن تعداد این آمبولانس ها کم نیست و روز به روز در حال افزایش هستند. در واقع توجه هایی که از جانب دانشگاه های علوم پزشکی و مرکز مدیریت حوادث فوریت پزشکی صورت گرفته است باعث شده که کشور ایران نیز از لحاظ خدمات آمبولانس به استانداردهای جهانی برسد.

اگر از اشخاصی که در دوران دفاع مقدس در حال جنگیدن بودند بپرسید حتما به شما در خصوص تجهیزات آمبولانس I.C.U خواهند گفت، در آن زمان آمبولانس ها تنها به یک برانکارد و اندک تجهیزاتی مثل سیلندر کپسول اکسیژن مجهز بودند. اما پس از مدتی مسولان به این فکر افتادند تا آمبولانس ها را مجهز تر کنند بدین منظور از کشورهایی مثل ژاپن وسایل ضروری مثل کیت تنفسی و موارد این چنینی وارد کشور شد. در این کیت های تنفسی یک کیف آلومینیومی همراه با ۴ نوع تجهیزات تنفسی وجود داشت، که هر یک کارایی جالب و مختص به خود را داشتند.

تجهیزات موجود در کیت ها تنفسی

اما تجهیزاتی که در کیف ها وجود داشت به شرح زیر است:

یک دستگاه رسپیراتور کوچک اتوماتیک که تنها دارای ۲ مود بود، اینفانت و ادولت که درواقع یک آمبوبگ اتوماتیک بود، یک دستگاه ساکشن کوچک شیشه ای که با فشار اکسیژن کار میکرد، یک عدد سیلندر ۲ لیتری اکسیژن و یک عدد تستر برای تست کردن دستگاه رسپیراتور این ها وسایلی بودند که درکیف وجود داشتند. حتی بسیاری از آمبولانس خصوصی ICU – CCU به منظور جابه جایی بیمارانی که به دستگاه کمک تنفس ونتیلاتور نیاز داشتند نیز استفاده می شد.

هر چه به جلوتر پیش می رویم این تجهیزات در آمبولانس ها بیشتر می شود، به صورتی که در حال حاظر برای انتقال بیماران بد حال از آمبولانس I.C.U استفاده می شود. این نشان از مجهز بودن آمبولانس است.

درباره ی آمبولانس I.C.U

به طور کلی به هر آمبولانسی که کلیه تجهیزات بیماران بدحال را داشته باشد آمبولانس I.C.U گفته می شود. تجهیزات این آمبولانس ها به نحوی می باشد که کادر پزشکی درون آمبولانس می توانند با استفاده از تجهیزات موجود از وخیم تر شدن حال بیمار جلوگیری کنند، و بیمارانی که به هر دلیل وضعیت مناسبی ندارند را به نزدیک ترین بینارستان برسانند. از این آمبولانس می توان برای تمامی سنین استفاده کرد. در واقع تجهیزات موجود درون آمبولانس های مراقبت های ویژه به نحوی طراحی شده است که می توان برای نوزادان، کودکان و بزرگسالان نیز استفاده کرد.

این نوع از آمبولانس ها را در دسته ی واحد پیشرفته ی درمانی قرار می دهند، به نحوی که در دسته بندی ها و رده بندی هایی که در وزارت بهداشت صورت گرفته است آمبولانس های مراقبت ویژه یا همان آمبولانس های I.C.U ، در درمان و آموزش پزشکی و همچنین موسسه ملی استاندارد در گروه B قرار داده اند.

آمبولانس I.C.U

آمبولانس های مراقبت های ویژه یا در اصطلاح پزشکی واحدهای سیار CCU و آمبولانس I.C.U آمبولانس هایی هستند که به کلیه تجهیزات مورد نیاز بیماران بدحال مجهز می باشند و این امکان را به ما می دهند که با برخورداری از کادر پزشکی باتجربه بتوانیم بیماران بدحال که به دلایل مختلف در وضعیت ناپایدار به سر می برند را در تهران و تمام نقاط کشور منتقل نماییم .

معمولا از آمبولانس I.C.U برای انتقال بیماران در تمام رده های سنی استفاده می شود. تجهیزات پرتابل آمبولانس مراقبت های ویژه به گونه ای طراحی گردیده است تا بتوانیم از آنها برای نوزادان، کودکان و بزرگسالان بهره ببریم. در واقع این تیپ از آمبولانس ها به عنوان واحد پیشرفته درمانی محسوب می گردند و در رده بندی های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و موسسه ملی استاندارد در گروه B جای گرفته اند. اکثر آمبولانس های موجود در ناوگان اورژانس آرمان مجهز به تجهیزات مراقبت های ویژه می باشند.

[/av_textblock]

[/av_one_full]