واکسن کرونا برای بزرگسالان

واکسن کرونا برای بزرگسالان

واکسن کرونا برای بزرگسالان

در مورد واکسن های کرونا برای بزرگسالان چه می دانید؟ نحوه عملکرد واکسن کرونا چگونه است؟ این واکسن  برای بزرگسالان و کودکان با یکدیگر تفاوت دارد؟ واکسن ها از هزاران سال پیش توانستند جان بسیاری از افراد را در مواجهه با بیماری های گوناگون نجات دهند.

در حال حاضر نیز یک واکسن با نام واکسن کرونا جهت حفظ سلامت انسان ها مطرح می باشد که انواع مختلفی دارد و در بزرگسالان و کودکان استفاده می شود. در این جا واکسن کرونا برای بزرگسالان بررسی می‌ شود.

واکسن کرونا برای بزرگسالان

موضوعی که در خصوص واکسن کرونا مطرح شده و همواره توجه پرسنل بهداشت درمان و مصرف کنندگان را به خود جلب کرده است، این است که این واکسن برای بزرگسالان استفاده می شود و آیا کودکان نیز حق استفاده از این واکسن ها را دارند یا نه؟ به طور معمول واکسن نوع ضعیف شده و یا نوع کشته شده از همان عامل عفونی می باشد که سیستم ایمنی افراد را هدف قرار داده است.

استفاده کردن از واکسن پیش از آن که ویروس ها ایجاد بیماری کنند، سیستم ایمنی همان نوع ضعیف شده را شناسایی کرده و به مقابله کردن با آن می پردازد. یکسری از این واکسن ها دقیقاً به همین شکل طراحی و تولید شده اند. برخی دیگر از واکسن ها شیوه های نوین و جدیدتری را هدف قرار داده اند که به این نوع واکسن ها بیماران mRNA می گویند.

این سری از انواع واکسن ها به جای آن که عامل را شناسایی کنند، ماده ای را شناسایی می کنند که موجب شده است بدن افراد تولید آنتی بادی را انجام دهد. یعنی کد ژنتیکی مورد نیاز را به بدن فرد ارائه می دهد تا فرد بتواند آنتی ژن سالم خودش را به شیوه ای تولید کند.

شبهات زیادی در خصوص واکسن کرونا برای بزرگسالان وجود دارد و نکات مبهم در این باره مطرح می شود اما آن چه که مهم است پیشگیری کردن این واکسن ها از ابتلای مجدد افراد به بیماری کرونا می باشد.

چون این بیماری خطرناک تمامی افراد به ویژه بزرگسالان و افراد سالخورده را تهدید می کند و کوچک ترین غفلتی می تواند موجب مرگ و میر آن ها نیز بشود. مرگ و میر در کودکان پایین تر از افراد بزرگسال است، علت این که بزرگسالان در بیماری کرونا بیش تر مورد ازار قرار گرفتند و همین موضوع بوده است.

در این بین افرادی که زمینه بیماری های مختلف و خطرناک مانند دیابت را دارند بیشتر در معرض خطر و مبتلا شدن به انواع کرونا قرار می گیرند. پس واکسن کرونا در بزرگسالان برای این افراد حتی بیشتر از دیگر افراد توصیه می شود.

شاید با این توضیحات سوالی مبنی بر اینکه چه افرادی می توانند واکسینه شوند برای شما پیش بیاید. می دانیم که درصد تولید و ظرفیت تولید برای این واکسن  برای همه انسان های روی زمین کافی نیست و همه کشورها نمی توانند در این زمان واحد و مشخص واکسن را دریافت کنند. برخی از گروهها و کشورها در اولویت قرار می گیرند و طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی برخی از این گروه های در اولویت عبارتند از:

 

گروه های در اولویت برای واکسن کرونا

 • افراد در معرض خطر
 • کادر درمان
 • مددکاران اجتماعی
 • معلمان
 • سالخوردگان
 • افراد دارای بیماری های خاص

پس از اینکه واکسیناسیون این افراد با موفقیت انجام شد و سازمان بهداشت جهانی توانست واکسن های بیشتر را توضیح و تامین کند، حال نوبت به دیگر افراد جامعه می رسد تا با انجام واکسیناسیون از این بیماری خطرناک در امان باشند. نکته مهم در خصوص واکسینه شدن افراد تمهیدات و توجهات لازم جهت کاهش پیدا کردن شیوع این ویروس می باشد. این تمهیدات و اقدامات عبارتند از:

 اقدامات برای جلوگیری شیوع ویروس

 • ماسک زدن
 • فاصله گذاری های مناسب اجتماعی
 • تهویه کردن هوای مطلوب
 • دریافت کردن کمک های پزشکی
 • شستشو دادن مداوم دست ها و غیره

سخن آخر

واکسن کرونا در بزرگسالان موضوعی است که با پیدا شدن بیماری کرونا نظر تمامی انسان ها را به خود معطوف کرد که یکی از دغدغه های روزمرگی بسیاری از افراد در خصوص استفاده کردن و یا عدم استفاده از این واکسن محسوب شد.جهت سفارش آمبولانس خصوصی با ما در تماس باشید.

توضیحاتی در خصوص واکسن کرونا در بزرگسالان دادیم. نکاتی از واکسن کرونا در بزرگسالان نیز عنوان کردیم. آن چه که در خصوص واکسن کرونا در بزرگسالان اهمیت پیدا می‌کند این است که همچنان منتظر تصمیمات و نظرات جدید سازمان بهداشت جهانی باشیم.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۸ از ۵
از مجموع ۱۹۴ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب